Rock Solid Results
Rock Solid Results, Inc. Hamilton County XC Championships Noblesville, IN
3K - Middle School Chinquapin Ridge
October 10, 2012
OVERALL RESULTS: (Number finished = 70)
Place Team
Overall Pts Name Team Name Sex Yr Pace FINISH
--------------------------------------------------------------------------------------------
1 1 TAYLOR CROWE NOBLESVILLE EAST F 8 05:44 10:42.5
2 2 SABRINA BIPPUS HAMILTON SOUTHEASTERN F 8 05:45 10:44.6
3 3 MADDIE DALTON CARMEL F 7 05:47 10:47.8
4 4 SARAH LEINHEISER CARMEL F 8 05:57 11:06.6
5 5 KATIE SODERSTROM CARMEL F 7 06:01 11:14.1
6 6 KENZI WILSON CARMEL F 8 06:04 11:18.8
7 7 TRUDE ROTHROCK CARMEL F 7 06:07 11:24.6
8 8 MOLLY RUGGLES WESTFIELD F 7 06:07 11:25.1
9 9 KAT WILLIAMS HAMILTON HEIGHTS F 8 06:09 11:29.0
10 10 SUSANNA SHARPLES-GORDON NOBLESVILLE WEST F 8 06:09 11:29.1
11 11 KENDALL CUNIFFE CLAY F 6 06:11 11:32.8
12 12 EMILY ASHBURN CARMEL F 8 06:12 11:35.1
13 13 DAPHNE BOOM CLAY F 8 06:14 11:37.2
14 14 ALEX FEYS CLAY F 8 06:17 11:44.0
15 15 LAURYN PARRISH RIVERSIDE F 8 06:20 11:48.4
16 16 BRITTANY LANGLAND CARMEL F 8 06:20 11:49.6
17 17 SYDNEY FOXWORTHY CLAY F 7 06:23 11:53.9
18 18 ABIGAIL LITTLE NOBLESVILLE EAST F 7 06:23 11:54.8
19 19 ANNA MOROZOV CREEKSIDE F 7 06:23 11:55.0
20 20 ANNA ALTAVILLA CREEKSIDE F 7 06:23 11:55.4
21 21 HANNAH TAYLOR HAMILTON SOUTHEASTERN F 8 06:25 11:58.8
22 22 LILY WALTER NOBLESVILLE EAST F 8 06:25 11:58.8
23 23 BROOKE CONWAY NOBLESVILLE EAST F 8 06:27 12:03.0
24 24 ANNA RAMSEY HAMILTON SOUTHEASTERN F 8 06:28 12:03.5
25 25 MARY JACOBS CREEKSIDE F 8 06:28 12:04.9
26 26 ABBIE LOHMAN HAMILTON SOUTHEASTERN F 7 06:29 12:05.2
27 27 EMERSON DYKSTRA CLAY F 6 06:29 12:06.5
28 28 GABBY BROWN WESTFIELD F 8 06:30 12:07.0
29 29 BRIDGET MALLIN CREEKSIDE F 8 06:32 12:12.0
30 30 RYLEE NICHWITZ HAMILTON SOUTHEASTERN F 7 06:33 12:12.7
31 31 ABIGAIL KLINKER NOBLESVILLE WEST F 8 06:33 12:13.5
32 32 LYDIA LARAMORE RIVERSIDE F 8 06:33 12:14.0
33 33 CORINNE O LEARY RIVERSIDE F 7 06:33 12:14.3
34 34 SARA SAMOLINSKI CLAY F 6 06:34 12:14.7
35 35 MADISON BICKETT HAMILTON HEIGHTS F 7 06:35 12:17.1
36 36 AUDREY LO FISHERS F 8 06:36 12:18.1
37 37 HALEY TOMLINSON NOBLESVILLE WEST F 6 06:37 12:20.5
38 38 LIZ ROGERS RIVERSIDE F 7 06:37 12:21.0
39 39 MORGAN CLARY WESTFIELD F 8 06:37 12:21.1
40 40 GABBY DILICK WESTFIELD F 7 06:38 12:22.8
41 41 LAUREN BAILEY WESTFIELD F 8 06:40 12:26.8
42 42 LIZZY PFEIFER RIVERSIDE F 8 06:41 12:28.7
43 43 LIZ HAMILTON CREEKSIDE F 8 06:42 12:29.3
44 44 AUBREY SWART NOBLESVILLE WEST F 6 06:46 12:36.8
45 45 ELIZA GREGOIRE CREEKSIDE F 7 06:47 12:39.8
46 46 EMMA WRIGHT CLAY F 6 06:47 12:40.0
47 47 GRACE SMITH NOBLESVILLE EAST F 7 06:48 12:41.1
48 48 GRACE BARTON HAMILTON SOUTHEASTERN F 7 06:48 12:41.4
49 49 JENNA WATERMAN NOBLESVILLE EAST F 6 06:51 12:46.3
50 50 ELLEN MCCOOL NOBLESVILLE WEST F 6 06:52 12:48.3
51 51 CAROLINE CROSS RIVERSIDE F 8 06:53 12:50.0
52 52 ABBI BUFKIN FISHERS F 7 06:53 12:51.6
53 53 ANNA BARNETT WESTFIELD F 8 06:54 12:51.9
54 54 MADDIE FOLTA RIVERSIDE F 7 06:55 12:55.3
55 55 KYLIE SCOTT NOBLESVILLE EAST F 6 06:56 12:55.9
56 56 ANNA JAMES FISHERS F 7 06:56 12:56.6
57 57 ERIN SHULK HAMILTON SOUTHEASTERN F 8 06:57 12:58.3
58 58 VICTORIA HAHN HAMILTON HEIGHTS F 6 06:59 13:01.0
59 59 MADDIE SMITH FISHERS F 8 07:02 13:06.6
60 60 PAMELA SMITH NOBLESVILLE WEST F 7 07:02 13:08.2
61 61 GABBY PUCCINELLI FISHERS F 8 07:03 13:09.6
62 62 ALYSSA EASTON CREEKSIDE F 7 07:04 13:11.8
63 63 MOORE LAURA WESTFIELD F 8 07:08 13:18.7
64 64 HANNAH BALLARD FISHERS F 8 07:09 13:19.9
65 65 RILEY HOELSCHER FISHERS F 8 07:10 13:21.9
66 66 KILAH KUIPER NOBLESVILLE WEST F 8 07:11 13:24.2
67 67 ELIZABETH SHROCK HAMILTON HEIGHTS F 7 07:18 13:36.5
68 68 SYDNEY LUCAS HAMILTON HEIGHTS F 7 07:32 14:02.5
69 69 VERONICA MERIDETH HAMILTON HEIGHTS F 6 08:09 15:11.5
70 70 RILEY TINDAL HAMILTON HEIGHTS F 7 08:11 15:16.5