Rock Solid Results
Rock Solid Results, Inc. Hamilton County XC Championships Noblesville, IN
3K - Middle School Chinquapin Ridge
October 12, 2013
OVERALL RESULTS: (Number finished = 69)
Place Team
Overall Pts Name Team Name Sex Yr Pace FINISH
--------------------------------------------------------------------------------------------
1 1 BEN MILLER CARMEL M 8 05:26 10:09.0
2 2 TREY HARRIS CARMEL M 8 05:28 10:11.6
3 3 CALVIN BATES CLAY M 7 05:28 10:12.5
4 4 THOMAS GASTINEAU CLAY M 7 05:32 10:19.5
5 5 ZACH FREEMAN NOBLESVILLE EAST M 8 05:33 10:20.8
6 6 PAXTON BENSON NOBLESVILLE EAST M 8 05:35 10:25.3
7 7 COLIN MURPHY CREEKSIDE M 8 05:36 10:26.3
8 8 JUSTIN AMBURGY NOBLESVILLE WEST M 7 05:38 10:30.2
9 9 CHAD RABER WESTFIELD M 8 05:38 10:31.5
10 10 ANDREW NOEL NOBLESVILLE EAST M 7 05:40 10:35.2
11 11 RAM THIRUNAVUKKARAS CREEKSIDE M 8 05:42 10:38.0
12 12 SAM KUHN RIVERSIDE M 8 05:42 10:39.1
13 13 EVAN TOMAK WESTFIELD M 7 05:43 10:39.6
14 14 CHRIS PERRY CARMEL M 7 05:46 10:45.0
15 15 JIMMY SNYDER CLAY M 8 05:47 10:47.6
16 16 GRANT WILSON RIVERSIDE M 7 05:47 10:47.6
17 17 BRADY FIRENZE CLAY M 6 05:47 10:48.4
18 18 JOE BERGIN HAMILTON SOUTHEASTERN M 8 05:48 10:48.7
19 19 KAI GONZALEZ CARMEL M 8 05:48 10:49.8
20 20 NICK LEAHY WESTFIELD M 8 05:51 10:55.0
21 21 ETHAN MEYER RIVERSIDE M 7 05:51 10:55.4
22 22 KURT CARLSON CREEKSIDE M 7 05:51 10:56.0
23 23 ZANE WILLIAMS CLAY M 8 05:52 10:57.3
24 24 NATHAN ENFIELD CARMEL M 7 05:53 10:58.0
25 25 ELI KONOW CREEKSIDE M 6 05:54 11:00.7
26 26 DARREN YATES CARMEL M 7 05:55 11:02.4
27 27 ABE BOHLSEN HAMILTON SOUTHEASTERN M 7 05:56 11:04.0
28 28 JACK COMMEVILLE NOBLESVILLE EAST M 8 05:56 11:05.3
29 29 WILL REVARD CREEKSIDE M 8 05:57 11:06.6
30 30 ALEX MEYER RIVERSIDE M 7 06:00 11:12.6
31 31 JAMES RATHBUN HAMILTON SOUTHEASTERN M 7 06:00 11:12.6
32 32 EMILIANO IBARRA HAMILTON SOUTHEASTERN M 7 06:01 11:14.3
33 33 SPENCER GUDGEL CREEKSIDE M 8 06:02 11:15.2
34 34 ZACH WILSON CARMEL M 7 06:02 11:15.5
35 35 GABE IMES NOBLESVILLE EAST M 6 06:02 11:15.5
36 36 THOMAS BRELAGE RIVERSIDE M 7 06:03 11:17.8
37 37 SETH KOSZYK NOBLESVILLE WEST M 6 06:03 11:18.1
38 38 JIMMY WARD WESTFIELD M 8 06:04 11:20.1
39 39 AARON MCGHIEY CLAY M 8 06:05 11:20.5
40 40 DANIEL KING FISHERS M 8 06:05 11:21.1
41 41 AUSTIN THROCKMORTON CLAY M 6 06:07 11:24.4
42 42 NEIL-WALKER SIMMONS CREEKSIDE M 7 06:07 11:25.2
43 43 DYLAN ZELLERS WESTFIELD M 8 06:09 11:27.8
44 44 BLAKE MONTARSI NOBLESVILLE EAST M 8 06:09 11:28.0
45 45 DEREK MAUE WESTFIELD M 8 06:09 11:28.2
46 46 ELI MURPHY WESTFIELD M 8 06:09 11:28.9
47 47 NICOLAS FRANSEN RIVERSIDE M 8 06:10 11:30.1
48 48 NICK BOSTOCK HAMILTON SOUTHEASTERN M 7 06:12 11:35.2
49 49 MITCHELL CONARD NOBLESVILLE WEST M 7 06:14 11:37.6
50 50 NICHOLAS EPPERSON HAMILTON SOUTHEASTERN M 8 06:14 11:38.4
51 51 SAM TARR RIVERSIDE M 7 06:15 11:39.9
52 52 JACK KINSEL FISHERS M 8 06:18 11:45.4
53 53 BLAKE PEREIRA FISHERS M 8 06:19 11:47.5
54 54 CONNOR VANOSDOL NOBLESVILLE WEST M 6 06:20 11:48.9
55 55 GARRETT WILES NOBLESVILLE EAST M 7 06:24 11:56.4
56 56 ALEX SCHERER HAMILTON SOUTHEASTERN M 8 06:25 11:58.8
57 57 DREW KELHAM FISHERS M 7 06:27 12:01.5
58 58 BRYAN DIAZ NOBLESVILLE WEST M 6 06:32 12:12.4
59 59 ADAM DAUPERT FISHERS M 8 06:34 12:15.7
60 60 CAMERON HUDSPETH NOBLESVILLE WEST M 8 06:37 12:21.6
61 61 ALEC VANYO NOBLESVILLE WEST M 8 06:39 12:25.1
62 62 LAKE BARNETT FISHERS M 7 06:40 12:26.2
63 63 LUKE MORITZ FISHERS M 7 06:40 12:26.6
64 64 PRICE KNOWLES HAMILTON HEIGHTS M 6 07:00 13:03.9
65 65 EVAN WARNER HAMILTON HEIGHTS M 8 07:17 13:35.4
66 66 PAYTON TINDAL HAMILTON HEIGHTS M 6 07:21 13:42.7
67 67 JP ETCHISON HAMILTON HEIGHTS M 7 07:40 14:18.4
68 68 JOE RINGER HAMILTON HEIGHTS M 6 07:46 14:30.1
69 69 LEE MARTIN HAMILTON HEIGHTS M 8 08:27 15:46.4