Rock Solid Results
VARSITY SMALL SCHOOL BOYS
Computer Results by: DONALD KOPP INVITATIONAL SUGARCREEK, OH
ROCK SOLID RESULTS,
INC. 5K - HIGH SCHOOL
X-COUNTRY At Garaway HS
OCTOBER
4, 2008
TEAMS: (Number finished = 8)
Team TOTAL
Place Team Name Names Sex Yr Time Pts PTS
--------------------------------------------------------------------------------------------
1
Michael Rusnaczyk M
10 17:43.2 3
Zach Skoczen M
11 18:12.9 4
Cody
George M 11 18:49.2 9
Justin Koeth M 9 19:37.6 17
Brad Voyten M 9 20:30.3 ( 26)
Marty Kurkul M
12 22:19.8 ( 40)
2
Luke Feldner M
10 18:24.0 5
Ryan
Cunningham M 10 18:31.9 8
Travis Schlabach M
10 18:57.9 11
Robert Alberts M
12 19:15.1 12
Nigel Hackenbracht M 9 19:47.3 ( 20)
Phil
Border M 12 20:22.7 ( 24)
3 Tuslaw Alex Truax M
10 18:27.8 6 77
Matt
Wolfe M 12 18:52.4 10
Kyle
Novak M 9 19:28.5 16
Trever Stoll M 9 20:22.2 23
Scott Tissot M 9 20:34.1 ( 28)
Andrew
Kendrick M 11 21:05.6 ( 31)
4 Tuscarawas C.C. Adam Stigenbauer M 12 19:39.9 18 131
Ethan
Lawless M 11 19:44.9 19
Coleman
Boring M 11 20:33.1 27
Erich Keitz M 9 21:10.6 33
Andrew
Tucker M 9 21:11.5 34
Jon
O'Donnell M 9 22:33.0 ( 41)
5
Kody Mizer M 10 19:21.3 14
Codie Millhoune M 9 21:34.2 36
John
Newell M 9 22:08.5 38
Kyle
Finlayson M 9 22:52.1 45
6 Garaway Cody Kiser M 10 19:27.1 15 161
Nick
Goodman M 11 21:06.7 32
Zeb Misko M 9 21:28.5 35
Chris
Miller M 10 21:37.6 37
Tyler
Miller M 10 22:39.9 42
Brandon Yoder M 11 23:56.8 ( 47)
Richie
Troyer M 10 26:49.7 ( 49)
7 Claymont Alec Hillyer M 10 19:53.0 21 166
Cory Schwendiman M
11 20:39.0 29
Kiley Jones M 12 22:46.8 43
Kyle
Whitney M 9 24:05.8 48
8 Newcomerstown Marcus Mardis M 10 19:20.0 13 172
Michael
Amore M 10 21:00.7 30
Matt
Goodwin M 10 22:51.8 44
Jacob
Everhart M 10 23:30.6 46
Computer Results by: DONALD KOPP INVITATIONAL SUGARCREEK, OH
ROCK SOLID RESULTS,
INC. 5K - HIGH SCHOOL
X-COUNTRY At Garaway HS
OCTOBER
4, 2008
OVERALL RESULTS: (Number finished = 68)
Place Team
Overall Pts Name Team Name Sex Yr Pace FINISH
--------------------------------------------------------------------------------------------
1 1 Brad Olinger
2 2 Ryan Polman
3 3 Michael Rusnaczyk
4 4 Zach Skoczen
5 5 Luke Feldner
6 6 Alex Truax Tuslaw M 10 05:56 18:27.8
7 7 Cory Zwick Tuscarawas Valley M 11 05:57 18:29.6
8 8 Ryan Cunningham
9 9 Cody George
10 Chris Nye Hiland M 12 06:03 18:49.6
11 10 Matt Wolfe Tuslaw M 12 06:04 18:52.4
12 11 Travis Schlabach
13 Courtney Miller Hiland M 12 06:08 19:04.5
14 12 Robert Alberts
15 13 Marcus Mardis Newcomerstown M
10 06:13 19:20.0
16 14 Kody Mizer Tuscarawas Valley M 10 06:13 19:21.3
17 Steve Miller
18 15 Cody Kiser Garaway M 10 06:15 19:27.1
19 16 Kyle Novak Tuslaw M 9 06:16 19:28.5
20 Alex Grossman
21 Danny Grego Malvern M 12 06:16 19:30.9
22 Tyler Moody Malvern M 12 06:17 19:32.3
23 17 Justin Koeth
24 18 Adam Stigenbauer Tuscarawas C.C. M 12 06:19 19:39.9
25 19 Ethan Lawless Tuscarawas C.C. M 11 06:21 19:44.9
26 20 Nigel Hackenbracht
27 21 Alec Hillyer Claymont M
10 06:24 19:53.0
28 Dutch Kirkman
29 22
30 23 Trever Stoll Tuslaw M 9 06:33 20:22.2
31 24 Phil Border
32 25
33 26 Brad Voyten
34 27 Coleman Boring Tuscarawas C.C. M 11 06:36 20:33.1
35 28 Scott Tissot Tuslaw M 9 06:37 20:34.1
36 29 Cory Schwendiman Claymont M
11 06:38 20:39.0
37 Austin Dipietro
38 Zach Leyda
39 30 Michael Amore Newcomerstown M 10 06:45 21:00.7
40 31 Andrew Kendrick Tuslaw M 11 06:47 21:05.6
41 32 Nick Goodman Garaway M 11 06:47 21:06.7
42 33 Erich Keitz Tuscarawas C.C. M 9 06:49 21:10.6
43 34 Andrew Tucker Tuscarawas C.C. M 9 06:49 21:11.5
44 35 Zeb Misko Garaway M 9 06:54 21:28.5
45 36 Codie Millhoune Tuscarawas Valley M 9 06:56 21:34.2
46 Cody Phillips Tuslaw M 11 06:57 21:36.5
47 37 Chris Miller Garaway M 10 06:57 21:37.6
48 Clint Thorn
49 38 John Newell Tuscarawas
Valley M 9 07:07 22:08.5
50 39 Brandon Cope Newcomerstown M 10 07:07 22:08.7
51 Lucas Aventino Tuslaw M 9 07:09 22:13.0
52 40 Marty Kurkul
53 Jake Carnahan
54 41 Jon O'Donnell Tuscarawas C.C. M 9 07:15 22:33.0
55 42 Tyler Miller Garaway M 10 07:17 22:39.9
56 Bryan Scotton
57 43 Kiley Jones Claymont M 12 07:19 22:46.8
58 44 Matt Goodwin Newcomerstown M 10 07:21 22:51.8
59 45 Kyle Finlayson Tuscarawas
Valley M 9 07:21 22:52.1
60 Mitchell Ryan Tuslaw M 9 07:24 23:01.4
61 46 Jacob Everhart Newcomerstown M 10 07:34 23:30.6
62 Jacob Pulscher Tuslaw M 9 07:34 23:32.3
63 Daniel Burch
64 47 Brandon Yoder Garaway M 11 07:42 23:56.8
65 Greg Krasnoschlik
66 48 Kyle Whitney Claymont M 9 07:45 24:05.8
67 49 Richie Troyer Garaway M 10 08:38 26:49.7
68 James Judge