Rock Solid Results
Rock Solid Results, Inc. Hamilton County XC Championships Noblesville, IN
3K - Middle School Chinquapin Ridge
October 12, 2011
OVERALL RESULTS: (Number finished = 63)
Place Team
Overall Pts Name Team Name Sex Yr Pace FINISH
--------------------------------------------------------------------------------------------
1 1 BEN VEATCH CARMEL M 8 05:19 09:55.6
2 2 TREVOR THOMPSON RIVERSIDE M 8 05:34 10:23.0
3 3 EVAN WILLIAMSON CREEKSIDE M 8 05:35 10:25.3
4 4 KENJI TOMOZAWA CLAY M 7 05:36 10:27.9
5 5 THOMAS REVARD CREEKSIDE M 8 05:39 10:33.3
6 6 SAM HENTHORN WESTFIELD M 8 05:41 10:36.8
7 7 TREY HARRIS CARMEL M 6 05:43 10:41.0
8 8 ASHTON MURRAY FISHERS M 7 05:44 10:42.9
9 9 AARON BENNETT WESTFIELD M 7 05:44 10:43.0
10 10 SHAHIN SABERI HAMILTON SOUTHEASTERN M 8 05:45 10:43.2
11 11 DAVID COFFEY CREEKSIDE M 8 05:45 10:44.1
12 12 DESMOND HERRELL WESTFIELD M 7 05:45 10:44.6
13 13 MATTHEW CROANING CREEKSIDE M 8 05:46 10:45.0
14 14 BEN WAGONER HAMILTON SOUTHEASTERN M 7 05:47 10:47.3
15 15 BRADY HARLESS CREEKSIDE M 7 05:49 10:51.1
16 16 JONAS RAGUSE CARMEL M 8 05:49 10:51.6
17 17 ETHAN NOEL CREEKSIDE M 8 05:49 10:52.2
18 18 ZAC LEINHEISER CARMEL M 8 05:50 10:53.0
19 19 ANDY COY FISHERS M 8 05:50 10:53.5
20 20 BRYAN MILLER CREEKSIDE M 8 05:50 10:53.9
21 21 IAN LEATHERMAN RIVERSIDE M 8 05:52 10:57.4
22 22 DYLAN YOUNG HAMILTON HEIGHTS M 7 05:55 11:01.9
23 23 J HORN RIVERSIDE M 8 05:55 11:02.0
24 24 JOSEPH HALE CARMEL M 8 05:57 11:07.1
25 25 ALEX TODD RIVERSIDE M 8 05:58 11:08.1
26 26 GAVIN MILLER NOBLESVILLE M 8 05:59 11:09.7
27 27 TREY HUBBARD HAMILTON SOUTHEASTERN M 8 05:59 11:10.9
28 28 BRAYDEN WATSON HAMILTON SOUTHEASTERN M 7 06:01 11:13.9
29 29 PETE SODERSTROM CARMEL M 7 06:01 11:14.5
30 30 CONNOR LYONS CLAY M 7 06:02 11:15.2
31 31 KAI GONZALEZ CARMEL M 6 06:02 11:15.4
32 32 FORREST LONG HAMILTON SOUTHEASTERN M 8 06:02 11:16.5
33 33 ZACH BROWN RIVERSIDE M 8 06:07 11:25.0
34 34 HUNTER INGLE NOBLESVILLE M 8 06:07 11:25.3
35 35 GUS PIPPIN WESTFIELD M 8 06:08 11:26.3
36 36 ANDREW KWEDER CLAY M 8 06:08 11:27.1
37 37 GRAHAM MATTHEWS CLAY M 7 06:10 11:30.4
38 38 COLE MARTIN NOBLESVILLE M 8 06:11 11:32.3
39 39 ERIC HOFFMAN NOBLESVILLE M 7 06:11 11:32.3
40 40 ALEC HARTMAN WESTFIELD M 8 06:11 11:33.3
41 41 MIKE MCCAUSLAND CLAY M 7 06:12 11:34.3
42 42 STEVE LORIA NOBLESVILLE M 8 06:12 11:35.0
43 43 ALEX MORIARTY FISHERS M 7 06:13 11:35.8
44 44 BRANDON BARTHEL NOBLESVILLE M 8 06:15 11:40.6
45 45 EVAN WHITE NOBLESVILLE M 8 06:16 11:41.1
46 46 AARON WORLEY RIVERSIDE M 7 06:19 11:46.9
47 47 NATHAN ECKHART HAMILTON SOUTHEASTERN M 8 06:19 11:47.5
48 48 BEN HIGGINS WESTFIELD M 8 06:19 11:47.6
49 49 ALEX HALE FISHERS M 7 06:20 11:48.4
50 50 KADEN EDWARDS CLAY M 6 06:23 11:55.3
51 51 JOE EVELO CLAY M 8 06:24 11:56.0
52 52 MATTHEW SHAUB WESTFIELD M 8 06:24 11:57.0
53 53 TYLER RICKMAN HAMILTON HEIGHTS M 8 06:24 11:57.2
54 54 ALEX BROWN RIVERSIDE M 8 06:27 12:01.9
55 55 JOSH ROTH FISHERS M 7 06:31 12:10.2
56 56 OWEN FLEMING FISHERS M 8 06:31 12:10.6
57 57 GAVIN RUE FISHERS M 7 06:37 12:20.7
58 58 WILMER MORALES HAMILTON HEIGHTS M 7 06:43 12:31.9
59 59 JAMES CONAWAY HAMILTON SOUTHEASTERN M 7 06:47 12:39.3
60 60 E.J. WILLIAMS HAMILTON HEIGHTS M 6 07:04 13:10.4
61 61 JOHN FARLEY HAMILTON HEIGHTS M 8 07:54 14:44.3
62 62 NATE RUSSELL HAMILTON HEIGHTS M 7 08:20 15:32.5
63 63 LEE MARTIN HAMILTON HEIGHTS M 6 08:22 15:37.2