Rock Solid Results
Rock Solid Results, Inc. Hamilton County XC Championships Noblesville, IN
3K - Middle School Chinquapin Ridge
October 11, 2014
OVERALL RESULTS: (Number finished = 70)
Place Team
Overall Pts Name Team Name Sex Yr Pace FINISH
--------------------------------------------------------------------------------------------
1 1 CALVIN BATES CLAY M 8 05:19 09:55.4
2 2 THOMAS GASTINEAU CLAY M 8 05:21 09:58.8
3 3 ANDREW NOEL NOBLESVILLE EAST M 8 05:24 10:05.7
4 4 JUSTIN AMBURGY NOBLESVILLE WEST M 8 05:26 10:07.6
5 5 ALEX MEYER RIVERSIDE M 8 05:28 10:12.4
6 6 DARREN YATES CARMEL M 8 05:31 10:18.3
7 7 BRADY FIRENZE CLAY M 8 05:33 10:22.3
8 8 ETHAN MEYER RIVERSIDE M 8 05:35 10:24.8
9 9 GRANT WILSON RIVERSIDE M 8 05:35 10:25.3
10 10 CHRIS PERRY CARMEL M 8 05:37 10:29.1
11 11 CAMERON HARLESS CREEKSIDE M 8 05:37 10:29.9
12 12 EVAN TOMAK WESTFIELD M 8 05:38 10:30.3
13 13 NICK BOSTOCK HAMILTON SOUTHEASTERN M 8 05:39 10:32.4
14 14 ELI KONOW CREEKSIDE M 7 05:39 10:33.6
15 15 PATRICK CAMPBELL CLAY M 8 05:40 10:34.0
16 16 GABE IMES NOBLESVILLE EAST M 7 05:40 10:34.2
17 17 NATE ENFIELD CARMEL M 8 05:40 10:34.5
18 18 IKE MANLICK CREEKSIDE M 8 05:41 10:36.2
19 19 JAMES RATHBUN HAMILTON SOUTHEASTERN M 8 05:41 10:36.3
20 20 AUSTIN THROCKMORTON CLAY M 7 05:41 10:36.6
21 21 LUKE HERNANDEZ FISHERS M 8 05:43 10:40.8
22 22 SEIGO TOMOZAWA CLAY M 8 05:44 10:41.5
23 23 BEN MYERS CARMEL M 7 05:44 10:42.1
24 24 JAKOB PEARSON CREEKSIDE M 8 05:45 10:44.4
25 25 EMILIANO IBARRA HAMILTON SOUTHEASTERN M 8 05:46 10:45.2
26 26 DREW KELHAM FISHERS M 8 05:46 10:46.4
27 27 TRISTAN BAKER FISHERS M 8 05:49 10:50.7
28 28 BEN JOHNSON CLAY M 7 05:49 10:50.8
29 29 NEIL-WALKER SIMMONS CREEKSIDE M 8 05:49 10:51.9
30 30 MITCHELL CONARD NOBLESVILLE WEST M 8 05:50 10:53.4
31 31 VINCENT CHANG CREEKSIDE M 8 05:50 10:53.5
32 32 BRENDAN MUDD CREEKSIDE M 8 05:51 10:55.6
33 33 SEAN REIMER CARMEL M 8 05:52 10:56.9
34 34 ALEX WADE CARMEL M 8 05:52 10:57.1
35 35 GARRETT WILES NOBLESVILLE EAST M 8 05:53 10:58.1
36 36 COLE KIMMEL NOBLESVILLE EAST M 6 05:53 10:58.4
37 37 BRADY JAROSINSKI RIVERSIDE M 8 05:53 10:58.5
38 38 BRAEDON GOSSARD NOBLESVILLE WEST M 8 05:54 11:01.4
39 39 NICK SCHUSTER CARMEL M 7 05:56 11:03.9
40 40 SETH KOSZYK NOBLESVILLE WEST M 7 05:58 11:08.0
41 41 JARED HALAMKA RIVERSIDE M 8 05:58 11:08.2
42 42 MATT OGLE NOBLESVILLE WEST M 8 05:59 11:09.5
43 43 HUNTER CHRISTY FISHERS M 8 06:00 11:11.7
44 44 NICK BEESON NOBLESVILLE WEST M 7 06:01 11:13.9
45 45 TREVOR RICE NOBLESVILLE EAST M 7 06:03 11:16.8
46 46 SAMUEL NOVAK WESTFIELD M 8 06:03 11:17.5
47 47 JAKE BARNETT HAMILTON SOUTHEASTERN M 7 06:04 11:19.5
48 48 LANCE MARSHALL FISHERS M 8 06:08 11:26.9
49 49 BLAKE RATLIFF HAMILTON SOUTHEASTERN M 8 06:11 11:31.8
50 50 NOAH LARAMORE RIVERSIDE M 7 06:11 11:32.9
51 51 JACOB WIGGERS HAMILTON SOUTHEASTERN M 8 06:12 11:34.2
52 52 JT WALDRON WESTFIELD M 8 06:13 11:36.2
53 53 ETHAN IMEL NOBLESVILLE EAST M 7 06:14 11:38.9
54 54 ZACH SWART NOBLESVILLE EAST M 7 06:15 11:39.3
55 55 NOAH DOUTHIT WESTFIELD M 8 06:15 11:39.6
56 56 SAM TARR RIVERSIDE M 8 06:16 11:41.1
57 57 CAMERON JONES FISHERS M 8 06:17 11:44.3
58 58 ZACH CLARK HAMILTON HEIGHTS M 8 06:17 11:44.4
59 59 OWEN PLUMER WESTFIELD M 8 06:18 11:45.9
60 60 WILLIAM HUFF NOBLESVILLE WEST M 8 06:20 11:48.8
61 61 LAKE BARNETT FISHERS M 8 06:21 11:50.5
62 62 JOSEPH BARNETT WESTFIELD M 7 06:28 12:03.9
63 63 BRADLEY MCMANUS WESTFIELD M 7 06:28 12:04.4
64 64 NATHAN VOELKER HAMILTON SOUTHEASTERN M 8 06:33 12:13.2
65 65 PRICE KNOWLES HAMILTON HEIGHTS M 7 06:37 12:21.5
66 66 ERIK MALOTT HAMILTON HEIGHTS M 6 06:45 12:35.2
67 67 JOSH RUSSELL HAMILTON HEIGHTS M 6 06:45 12:35.7
68 68 ZACH EGLER HAMILTON HEIGHTS M 8 06:50 12:45.8
69 69 ELIJAH WALLACE HAMILTON HEIGHTS M 6 07:10 13:21.6
70 70 J.P. ETCHISON HAMILTON HEIGHTS M 8 07:13 13:27.5